Опубліковано Залишити коментар

Дженні Савілл встановила аукціонний рекорд живого художника на Лондонському Sotheby’s

Propped

Дженні Савілл встановила аукціонний рекорд живого художника на Лондонському Sotheby’s

Один з найвидатніших творів британського художника за останні тридцять років, Propped – це чудовий автопортрет, який розбиває звичайне сприйняття жіночої краси, Дженні Савілл. Кілька днів тому на Sotheby’s в Лондоні вісім претендентів змагалися за картину, фінальна ціна $12,4 млн. Це новий рекорд аукціону для будь-якого мистецтва, нині живучого художника.

Propped Дженні Савілл

Sensation

Створений у 1992 році, Propped змусив колекціонера Чарльза Саатчі, купувати кожну роботу художниці, коли це було можливо, а потім включити у виставку 1997 Sensation: Young British Artists галереї Saatchi у Королівській академії мистецтв.

Виставка Sensation представила Дженні Савілл британській публіці, а провокативний характер виставки спровокував рекордні черги та медіа хайп.

«Сенсація була найбільш провокативною та неймовірною виставкою сучасного мистецтва, яка хоч колись відбувалася у Британії. На постерах для цього шоу, Propped розташований поруч з роботами Деміена Херста, Трейсі Еміна, та Кріса Офілі як один з найважливіших творів сучасності.

Ранні роботи Савілл зосереджені на самій художниці, і насправді вона зображує частини жіночого тіла. Її мета завжди полягала в тому, щоб ставити під сумнів уявлення про красу, зокрема про культурну неприйнятність до тілесності. Натхненна низкою європейських майстрів, починаючи від Рубенса і Рембрандта до Вільяма де Кунінга та Лукіана Фрейда, Савілл вкладає себе в традицію жіночої оголеності, спотворюючи та перекручуючи чоловічу уяву.

Дженні Савилл та феминізм

Одна з двох картин з періоду, в якому Савілл безпосередньо Вживила текст у свою роботу. Propped зображує жінку, яка дивиться на її власне відображення в затьмареному дзеркалі. Ніби надряпаний по поверхні текст, нагадує стиль художника Сай Твомблі, – це цитата з есе французької феміністки Люсі Ірігерей, де розглядається спосіб, в який чоловіки та жінки взаємодіють. Ірігерей припускає, що чоловіки використовують жінок як дзеркала, змушуючи їх заповнити безправну роль для задоволення свого нарцисизму.

У картині цитата перевернута та нерозбірлива. Propped вперше був показаний на виставці Савілл в Единбурзі в травні 1992 року, при цьому дзеркало висіло навпроти нього на відстані, що дорівнює висоті картини; це дозволило глядачеві відвернутись від живопису та відчути себе в середині картини.

Одержимість тілом

Проте, на інший погляд, будь-яке повідомлення про розширення можливостей ускладнюється ступенем самозападення; Зображена дівчина залишає подряпини кігтями на своєму тілі, намагаючись існувати в межах обмеженої їй ролі патріархального суспільства, не здатного прийняти дівчину такою як вона є. Як зауважила сама Савілл, вона росла у 80-х роках, коли регулювання тіла стало величезним … у нас була культурна одержимість тілом”.

Напишіть відгук