Опубліковано Залишити коментар

Як робота да Вінчі вартістю 450 мільйонів $ загубилася в Америці, а пізніше знайшлася

Як робота да Вінчі вартістю 450 мільйонів $ загубилася в Америці, а пізніше знайшлася

Сім’я з Луїзіани заявила, що картина “Salvator Mundi” довгий час висіла у їхнньому домі, перш ніж вона була  підтверджена як робота Леонардо.

Картина Леонардо да Вінчі “Христос” більше відома як “Сальвадор Мунді”- продана на аукціоні минулого року за рекордні $450.3 мільони, була у
власності Британських королів, та Російськіх олігархів. Та до теперішнього часу ніхто не знав про те, як майже пів століття вона була втрачена в США.

да Вінчі

Виникли свіжі подробиці про місцезнаходження да Вінчі та нічого не підозрюючу сім’ю Луїзіани, яка жила з живописом протягом десятиліть. Перш ніж пара старих
майстрів-дилерів купила його з розпродажу патріаршого майна в Новому Орлеані в 2005 році на суму менше 10 000 доларів. Дилери, Роберт Саймон та Олександр Парріш,
з тих пір успішно лобіювали світ мистецтва для  повторної аутентифікації живопису як робота ренесансного майстра.

Купівля картини в Лондоні

Сьюзан Хендрі Тюол, 70-річна працівниця бібліотеки в Бартон-Руж, була здивована коли дізналася що картина, якою володів її батько, була продана за рекрдну ціну.
Вона повідомила що її батько який загинув у 2004 році, успадкував живопис від своєї тітки, котра разом з чоловіком часто подорожувала по європі та колекціонувала мистецтво та антикваріат.
Відомості про подорожі, виявлені The Wall Street Journal, вказують на те, що пара повернулася з Лондона влітку 1958 року, тоді, як на аукціоні Sotheby’s картина була продана за 45 фунтів стерлінгів (близько 120 доларів).
До цього моменту да Вінчі неправильно характеризувався як портрет Христа “школа Да Вінчі” одним із учнів художника, Джованні Болтраффіо, чиї твори не такі видатні.
Коли помер батько пані Хендрі Тюро, свідоцтво про оцінку твору, присвячене його майну, оцінювало портрет  Христа на суму 750 доларів за копією, яку вона зберегла.

Аукціонний дім  Нового Орлеану включав да Вінчі у продажу 9-10 квітня 2005 року, згідно з копією каталогу The Wall Street Journal. Оцінка лоту 664: 1200 до 1800 доларів.

Christie’s, і Sotheby’s відмовилися коментувати недавні відкриття

Картина да Вінчі була публічно виставлена у Національній галереї Лондона, і через два роки дилери продали його швейцарському мистецтвознавцеві Іву Був’є за 80 мільйонів доларів.
Пан Був’єр негайно перепродавав його головному клієнту російському мільярдерові Дмитру Риболовлєву за 127 мільйонів доларів.

І Christie’s, і Sotheby’s відмовилися коментувати недавні відкриття про походження живопису.
Christie, оцінили картину у 100 мільйонів доларів, проте продаж виявилася рекордно історичною, живопис продано за 450,34 мільйонів доларів  наследному принцу Саудівської Аравії Мохаммеду бен Салману.
Крон принц надав витвір мистецтва як дипломатичний подарунок Абу-Дабі. Сьогодні “Salvator Mundi” є частиною колекції Лувр Абу-Дабі.

Картина була експонована 18 вересня в музею, але раніше цього місяця департамент культури і туризму Абу-Дабі відклав виставку на невизначений термін.

Напишіть відгук