Опубліковано Залишити коментар

Великі Художники Ренесансу

 Ренесанс

Ренесанс, час великого інтелектуального відродження, світ побачив десятки талановитих і виняткових художників.
Ренесанс

Протягом цієї епохи з’являлися нові ідеї та техніки мистецтва  яких світ коли-небудь знав.
Наприклад ми знаємо термін “Сфумато”, цю техніку живопису вигадав і використовував Леонардо да Вінчі, Сфумато розмиває і пом’якшує гострий

контур з поєднанням одного тону. Його техніки дали ілюзію тривимірних творів. Між тим, всесвітньо відомі легендарні скульптори та художники епохи Відродження
такі як Мікеланджело, Тіціан, Рафаель Санті, Сандро Боттічеллі мали небачений вплив на західне мистецтво.

Всесвітньо відомий приклад застосування Сфумато ми бачимо на картині Мона Ліза.

Мона Ліза

Медічі

Епоха Ренесансу з’являється після майже 4 століть готики та домінування релігійних догматів, коли зображення на образах та у скульптурі мали виключно характер святого письма. Нам відомо що початок епохи відродження йде з Флоренції, багато чим можна завдячити родині Медічі яка довгі роки мала міцні позиції за доби Флорентійської республіки, а деякі з Медічі були навіть Понтифіками.
Так  молодий архітектор Філіппо Брунеллескі, найнятий для побудування куполу кафедрального собору Санта-Марія-дель-Фйоре, (який до речі побудований в готичному стилі), став провідником нової епохи.   Навпроти цієї дивовижної та безумовно дуже цінної для людства споруди встановлена статуя майстру Брунеллескі.

Філіппо Брунеллескі
Філіппо Брунеллескі
Санта-Марія-дель-Фйоре  Ренесанс
Санта-Марія-дель-Фйоре
Козімо Медічі ренесанс
Козімо Медічі

Готика

Також художники Ренесансу почали застосовувати перспективу для малювання картин, що зробило творчість тримірною і ми можемо споглядати задній та передній план.
Ще одна важлива деталь яка відрізняє Ренесанс від Готики, те що стало можливим зображувати не тільки релігійні сюжети, а й звичайних громадян. Художники з великою майстерністю зображували красу жінок та заможність у вигляді інтер’єру та одягу.
На зміну жахливим Готичним соборам, архітектори поверталися до античного романського стилю, що ми бачимо по арках та колонах.

Читати далі про митців епохи Ренесанс…

Напишіть відгук